Do wschodnich wysp tego wulkanicznego archipelagu na Oceanie Atlantyckim należą Lanzarote, Fuerteventura, mała Graciosa i Gran Canaria. Każda inna i zupełnie różne od jej zachodnich sąsiadek. Mamy tu już swoje ulubione miejscówki które chętnie Wam pokażemy. Doskonała pogoda utrzymuje się tu praktycznie przez cały rok. Latem temperatura oscyluje na poziomie 28-30°C, choć dosięgnąć może nawet 40°C, jednak bardzo wysokie upały łagodzi oceaniczna bryza. Z kolei zimą średnie temperatury wahają się pomiędzy 18-22oC.
Fuerteventura jest drugą co do wielkości wyspą archipelagu, leżącą najbliżej kontynentu afrykańskiego. Nazywana jest też czerwoną wyspą ze względu na kolor gliniastej gleby. Na tej najstarszej, a zarazem najdłuższej z Wysp Kanaryjskich z pewnością nikt nie będzie się nudził. Jej największą atrakcją są piękne, bezkresne plaże z drobnym, białym piaskiem nawiewanym tu wprost z Sahary, jest wymarzonym miejscem dla miłośników plażowania oraz amatorów aktywnego wypoczynku, sportów wodnych i doskonałymi warunkami do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu.
Gran Canaria to trzecia co do wielkości wyspa kanaryjska swymi 60 kilometrami piaszczystych plaż z pewnością zaspokoi najbardziej wybredne turystyczne pragnienia. Nazywana jest kontynentem w miniaturze – tak wiele tu mikroklimatów, egzotycznej roślinności czy różnorodnych krajobrazów – od księżycowych, zieleniących się gór wulkanicznych po spektakularne, białe, skąpane w słońcu wydmy. Centrum wyspy stanowią zaś wysokie góry pokryte śniegiem! Wakacje tu spędzone będą niezapomniane dla wszystkich fanów sporów wodnych: surfingu, windsurfingu, nurkowania, żeglarstwa czy sportów motorowodnych. Las Palmas to klimatyczna stolica, zachwyca kolonialnymi zabytkami.
Lanzarote, czwarta co do wielkości wyspa archipelagu Kanaryjskiego, leży najbliżej Europy. Jej cechy charakterystyczne to urokliwe, białe domki i wulkaniczne, księżycowe krajobrazy zlewające się z lazurem Atlantyku. Na Lanzarote znajduje się ponad 300 wulkanicznych stożków, a ostatni wybuch wulkanu miał tu miejsce zaledwie 200 lat temu – to właśnie ta aktywność nadała wyspie nieco księżycowy charakter. Została ona uznana za rezerwat biosfery UNESCO – tutejsze krajobrazy, złożone głównie ze skał wulkanicznych, urzekają i zapierają dech w piersiach.